Zamknij

“Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień”

Ernest Hemingway

Magda

 

My to znaczy Magda, Wojtek i od niedawna Liwia. To my tworzymy to miejsce, czyli naszego bloga podróżniczego o nazwie 1000krokow.pl Jesteśmy uzależnieni od podróży i jednego żałujemy bardzo… że tak późno się na nie odważyliśmy. Z lekką zazdrością patrzymy na tych, którzy zdają maturę i ruszają z plecakiem w świat. My ten moment przegapiliśmy i teraz robimy wszystko, aby to nadrobić. Żadne z nas nie ma pracy, która ułatwia podróżowanie ani też nie zarabia na podróżach. Ot normalna para 35+, która uznała, że nigdy nie jest za późno na to, aby spełniać swoje marzenia. Bo przecież nie ma znaczenia, w jakim wieku się te podróże zaczyna..

Magda
Wojtek

Wojtek

 

Mistrz w kupowaniu biletów bez jakiegokolwiek wcześniejszego planu. Odpowiedzialny w naszym teamie za to, abyśmy dotarli na miejsce. Minimalista w pakowaniu i miłośnik gadżetów. Uwielbia slow travel. Uważa, że nowe miejsce najlepiej odkrywa się z perspektywy lokalnego baru z widokiem na okolice. Nie lubi się męczyć ani dużo chodzić, za to kocha spontaniczność wyjazdową i to, że w podróżach zawsze coś człowieka zaskoczy. Odważnie rzucił pracę na etacie i zajął się własną firmą. Marzy mu się domek na jednej z dzikich, azjatyckich plaż. W roku 2019 planuje z wielką pompą wrócić do rajdów samochodowych cross-country.

Liwia

 

Najmłodszy członek naszej podróżniczej rodziny. Na razie wiemy, że lubi mleko, spanie i maskotkę zwaną szopem-o-praczem. Jej ulubiona pozycja to taka, w której widać świat. Lubi być w ruchu — najlepiej na rękach rodziców. Jeszcze zanim pojawiła się na świecie, odwiedziła Izrael, Jordanie i Włochy.

Liwia

1000krokow.pl to miejsce, które powstało jako zbiór naszych wspomnień i relacji. Nie ma tu krótkich opowieści o tym, co robiliśmy, a raczej długie i dokładne relacje, które same w sobie mogą stać się przewodnikiem. Wierzę, że znajdziecie tu informacje, które ułatwią Wam podróżowanie, zainspirują do odkrywania świata i podpowiedzą ciekawe kierunki.

Miłego czytania.

 

Jak to powiedział Mark Twain:

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.

 

I to właśnie staramy się robić, i o tym chcemy Wam opowiedzieć…

Newsletter

Subskybuj i bądź na bieżąco

Bądź na bieżąco

Sprawdź nasze social media

Nasza ostatnia wyprawa

Madera Wietnam Chiny

Wkrótce na stronie

kontakt 1000krokow

Mały poradnik podróży z dzieckiem

Post dla każdego rodzica, który pragnie wyjechać gdzieś ze swoim maluchem ale nie ma pojęcia jak się do tego zabrać. O tym co zapakować, jak przygotować się na lot, co zabrać do apteczki i jak przy tym nie zwariować.

Czytaj więcej
Liwia NY